Wolf Garten - štěpkovače a drtič větví

 

Historie firmy WOLF se začala psát v roce 1882 v kovárně Augusta WOLFA ve městě Betzdorf v Německu. Velký zvrat se stal roku 1953, kdy firma  WOLF uvedla na evropský trh první sekačku na trávu s rotujícím nožem. Od této doby se zaměřila především na zahradní techniku.

V roce 1994 vstoupila firma WOLF-Garten také do České republiky.Tato firma nabízí ve svém programu péče o zahradu vše, co moderní údržba zahrady vyžaduje. Od zakládání a obnovy trávníků (např. osiva, hnojiva), přes údržbu trávníků (např. sekačky a drtič větví), až po práce na okrasné zahradě (např. nůžky na stromy a květiny, nářadí pro obdělávání půdy a udržování zahradních rybníčků). Produkty této firmy jsou opravdu kvalitní a dostupné.

 

Drtič větví Wolf-Garten SDE 2500:

 

Drtič větví Wolf-Garten SDE 2500:

Univerzální drtič dřeva a zahradního odpadu.

Vhodný spíše pro drobnější odpad jako větvičky atd. Díky výkonu 2 500 W si ale poradí i s 4 cm silnou „čerstvou“ větví. Štěpky z tohoto stroje jsou vhodné především pro kompostování.

Motor je chráněn proti zničení tepelnou pojistkou. Drtič větví je vyroben z  ABS plastu - speciální odolný plast zaručuje dlouhou životnost.

 
Zajímavým doplňkem je také funkce - automatické spuštění motoru při vložení větve!

 

Drtič větví Wolf-Garten SDL 2500:

  • Opět si tento kvalitní německý Drtič dřeva poradí s větví až o průměru 4 cm. Drtí pomocí ozubené frézy, což zajišťuje tichý chod. Motor je také chráněn, a to tepelnou pojistkou. Velkým pomocníkem je  zpětný chod, který Vám pomůže při vyprošťování zaseklé větve.

 

Nastavování nože pomocí kolečka - není potřeba nářadí, využijete např. při zaseknutí, kdy nejde zpětný chod.

Automatické spuštění motoru při vložení větve!

Výsledkem jsou štěpky o velikosti cca 3 cm. Použít je můžete k topení nebo jako základ do kompostu!

Časté dotazy zákazníků:

Má tento štěpkovač ocelovou přítlačnou desku, nebo hliníkovou, která se dříve opotřebuje oproti ocelové?

Přítlačná deska je cca 3 cm silná a je to slitina hliníku. Není to ale známka nekvalitnosti drtič větví. Ocelovou desku do tohoto stroje nedáváme , protože řezný válec je z velmi kvalitní kalené oceli a pokud by přítlačná deska byla z podobného materiálu, stalo by se to, že by mohlo dojít k poškození válce v případě dotažení „natvrdo“.

Tento drtič je v prodeji od roku cca 2005 a nemáme reklamaci ani na motor a ani na řezný válec či přítlačnou desku. Co se náhradních dílů týče - přítlačná deska stojí 190 Kč s DPH a válec  463 Kč s DPH. Garantujeme Vám, že tyto dvě součástky nebudete (pokud neutáhnete přítlačnou desku „natvrdo“) minimálně 5 let potřebovat, a pokud ano, jsme s těmito díly několikanásobně pod cenou oproti konkurenci a hlavně je máme skladem u WOLF-Garten.


Sekačky na trávu | Křovinořezy | Drtiče větví | Vysavače listí | Štěpkovače | Štípačka | Osiva, hnojiva | Sněhové frézy | Romantický víkend pro dva |